O sdružení

Certifikační sdružení pro personál – APC, z.s.

Certifikační sdružení pro personál – APC, z.s. bylo založeno v roce 1995 jako zájmové sdružení právnických osob s cílem zabezpečit certifikaci zejména svých členů. Velký zájem o kvalifikace v systému APC pak přiměl APC otevřít programy kvalifikace a certifikace celému trhu bez ohledu na členství. V současné době tvoří sdružení 40 členů z řad významných průmyslových podniků.

APC jako akreditovaný certifikační orgán zajišťuje personální certifikaci a kvalifikaci technického personálu prostřednictvím sítě svých schválených školicích a zkušebních středisek. Schválení kvalifikačních středisek je potvrzeno vydáním Pověřovacích listů APC.

Personální certifikace je v posledních letech jednou z neuznávanějších forem prokazování odborné způsobilosti lidí. Personální certifikace je realizovaná objektivními postupy, nezávislými, k tomu akreditovanými organizacemi. APC je akreditováno Českým institutem pro akreditaci (ČIA, o.p.s) dle normy EN ISO/IEC 17024 - Všeobecné požadavky na orgány pro certifikaci osob.

Cílem APC je zabezečení úrovně kvalifikací odpovídající technickým normám s ohledem na naplňování potřeb průmyslu a současně zabezpečení uznatelnosti získaných kvalifikací při mezinárodních výběrových řízení. APC při rozvíjení a zavádění kvalifikací úzce spolupracuje s univerzitami a asociacemi v příslušných oborech.

 

Akreditační osvědčení (po kliknutí na obrázek lze vidět v plném rozlišení ve formátu PDF):

Osvedceni o akreditaci 2017 cze       Priloha 2017 cze

      

Osvedceni o akreditaci 2017 eng       Priloha 2017 eng

      

 

 

 

 

Schválená kvalifikační střediska:

vizitky DQ-APC

Kontakt

Certifikační sdružení pro personál – APC, z.s.
Podnikatelská 545
190 11 Praha 9 - Běchovice
Česká Republika

detailní kontakt...

Přihlášení

Významní klienti

  • logo cez

Partneři

  •  
  • ATG blue
  • ATG blue