Koroze a protikorozní ochrana (CS Std 401 APC)

Certifikace pracovníků v oboru koroze a protikorozní ochrany

CS Std 401 APC

Protože schopnosti, znalosti a zručnost osob, které vykonávají činnosti v oboru koroze a protikorozní ochrany mohou mít přímý vliv na životnost konstrukčních celků, jejich bezpečnost, ekologická rizika a na minimalizaci korozních ztrát, byl vypracován a schválen standard CS Std-401 APC. Tento standard APC stanovuje požadavky na způsobilost pracovníků v oboru koroze a protikorozní ochrany. Způsobilost certifikovaného pracovníka zahrnuje teoretické a praktické znalosti v oboru koroze a protikorozní ochrany v rozsahu ve kterém činnost provádí, specifikuje, kontroluje a vyhodnocuje či posuzuje. Standard Std-401 APC byl vypracován na základě požadavků průmyslu a uživatelů průmyslových výrobků a na základě požadavků normativních dokumentů: ČSN EN ISO/IEC 17024:2013 (Posuzování shody – Všeobecné požadavky na orgány pro certifikaci osob), ENV 12837:2000 – Paints and varnishes – Qualifi cation of inspectors for corrosion protection of steel structures by protective paint systems), NACE International Professional Recognition Programs.

Standard kvalifikace a certifikace pracovníků

 

Kontakty na školení

Specializace: KTK, KTG-C, KTG-M, KI :

Fakulta strojní ČVUT Praha: pan Ing. Jan Kudláček, Ph.D.
M: +420 605 868 932, E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Asociace korozních inženýrů, z.s.: pan Ing. Václav Šefl, Ph.D.
M: +420 603 898 411, E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Významní klienti

  • logo cez

Partneři

  •  
  • ATG blue
  • ATG blue